23948sdkhjf
Logga in eller skapa en prenumeration för att spara artiklar
Få tillgång till allt innehåll på Entreprenad
Ingen bindningstid eller kortinformation krävs
Gäller endast personlig prenumeration.
Kontakta oss för en företagslösning.
Annons
Annons

Pierre Entreprenad väljer Smartdok

Gävleföretaget investerar i mobil och webbaserad tidsrapportering.
Annons

Pierre Entreprenad i Gävle har nyligen investerat i ny teknik från Smartdok. Detta för att öka kontrollen på tidsrapporteringen, berättar företaget i ett pressmeddelande.

– Vi valde Smartdok för att det var den leverantör som stämde bäst överens med våra krav på en tidsrapporteringsapp. Samt att den verkade vara lätt och pedagogisk, säger Therese Murhagen, kommunikatör på Pierre Entreprenad.

Annons

Innan företaget började använda Smartdok förde de anställda timmarna på det traditionella sättet – på papper och penna.

Annons

– Vi önskade en bättre ordning och reda i tidsrapporteringen, och har förhoppningen om en snabbare fakturering och ett bättre cashflow. Det var också viktigt för oss att undvika borttappade timmar, konstaterar Therese Murhagen.

Annons
Annons
Annons
Annons Annons
BREAKING
{{ article.headline }}
0.047|instance-web02